0708
2021
karot nedir, beton kesme işlemi nedir, karotla beton delme nasıl yapılır, beton kesme yöntemi nelerdir, beton kesme nasıl yapılır, karot hizmetleri

Karot ile Beton Delme Kesme işlemlerinin temelleri

Karot ile Beton Delme Kesme işlemlerinin temelleri nedir, Karotla delme işlemi nasıl yapılır? Nelere dikkat etmemiz gerekiyor bu konularda bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Girişim Karot, 30 yıllık tecrübesi ile karot, beton delme ve kesme işlemlerinin püf noktalarını sizlerle paylaşmaya devam edecektir. Karotla Beton delme, beton bir yüzeyde temiz, dairesel delikler açma işlemidir. Sıhhi tesisat, Klima ve Soğutma Sistemleri, elektrik ve otomasyon sistemleri için açıklıklar oluşturmanın en etkili yollarından biridir. Çeşitli çaplarda delikler açabiliyoruz.

Hidrolik kesme makines, beton, tuğla, fayans ve diğer sert maddeleri kesmek için kullanılan keskin bir alettir. Ayrıca çeşitli mineral kaya veya katı elementleri merdivenlere, dekoratif, zeminlere ve benzerlerine dönüştürmek için kullanılır.

Karot matkabının kaya odasını yok etmesi gerekirken, kalan diğer nesne çekirdek olarak bilinir. Beton kesme için bu karot delme işlemi Elmas Çekirdekli matkaplar olarak bilinir.

Beton Kesme İşlemi Nedir?

Keskin aletler kullanarak betonu kesmek ve kesmek için özel bir işlemdir. Alet listesi zemin, kaya, zincir ve ıslak testerelerden oluşur. Oysa beton çekirdeklerin sökülmesi ve betonda uzatılmış bağlantıların kesilmesi için de kullanılır. Bu nedenle, inşaat amaçları için güçlendirilmiş dairesel delikler oluşturma işlemidir.

Beton Kesmenin Ana Yöntemleri Nelerdir?

Beton Kesme, beton kesme firmaları tarafından kullanılan bir uzmanlık yöntemidir. Dolayısıyla bu yöntemlerin sayısı beştir;

 1. Doğru kesimler için Elmas Testere
 2. Kenarları kolayca kesmek için kullanılan Tel Testere yöntemi
 3. Çekirdek Delme; boşlukları ortaya çıkarmak
 4. Beton duvar testeresi; beton duvarları kesmek
 5. Zeminler ve düz yüzeyler için Düz Testere.

Karotla Beton Delme Kesme Nasıl Yapılır?

Beton delme ve kesme, çok dikkatli ve dikkatli bir şekilde takip edilmesi gereken uygun sabit adımları içerir.

 • İlk adım, doğru yeri seçmek ve dış birikintileri kaldırarak hazırlamaktır.
 • Ekipmanın hazırlanması başka bir adımdır; zemin testereleri, aşındırıcı bıçaklar, kesiciler, kürek ve çekiçler.
 • Bu, güvenlik araçlarını yan yana hazırlamanız da şiddetle tavsiye edilir.
 • Tüm aletleri hazırladıktan sonra kesmeye başlayın
 • Sonra yine hat kesimi biter, makine betonu kırmaya başlar.
 • Daha sonra beton kalıntıları çıkarılır ve temizlenirse iş neredeyse bitmiş demektir.

Ancak proje ne olursa olsun, deliği oluşturma süreci hemen hemen aynıdır. İşlem açısından, operatör ilk önce matkap direğini duvara sabitlemek için küçük bir dişli ankraj kullanır ve ardından karot matkabının kendisi için bir kılavuz görevi görecek olan matkap direğini cıvatalar. Matkap direğinin bu şekilde cıvatalanması, karot matkabının işaretini düz bir şekilde vurmasına ve hangi açı olursa olsun pürüzsüz, tutarlı bir beton karot delme işlemi yapmasına olanak tanır.

Matkap direği güvenli bir şekilde sabitlendikten sonra, bir sonraki adım matkap ucunun monte edilmesidir. Bu matkap ucu, müşterinin belirttiği boyutta olabilir.

Matkap uygun şekilde monte edildikten sonra, soğutma sıvısı olarak su uygulanırken çalıştırılır ve krank üzerine basınç uygulanır. Beton karot delme için el krank, matkabı yüzeye doğru sürer ve betonu keser. Çoğu matkap kutusu, 12-14 inç derinliğe uyacak şekilde yapılmıştır, ancak çekirdeğin derinliğine bağlı olarak gerekirse herhangi bir uzunlukta olabilir. Ayrıca gerekirse karot matkabı inşaat demiri çeliğini kesebilir.

Karot Hizmetleri Nelerdir?

Karot delme, dairesel bir beton kesimidir ve daha sonra testereye yardımcı olur. Elmas karot matkap tekniği de sert kayaları kesmek için çok ünlüyken, metal delme için halka şeklindeki kesiciyi kullanır.

Kesme işini kolaylaştırmak ve daha sonraki kararlara yön vermek için çekirdekte bir delik açmaktadır.

Profesyonel, karot matkabı nasıl kullanır?

Her şeyden önce meslek, ihtiyaç duyduğu işe göre en iyi karot matkabı seçer. O zaman temel olarak delik çapının uygun bir ölçümüdür, çünkü daha küçük delikler için insan kaynakları yeterlidir, ancak belirli bir makineye daha önemli bir kazı yapılması gerekir.

Her şeyden önce, herhangi bir sondaj planlamasından önce uygun bir stratejiye ihtiyaç duyulur, daha sonra tekrar, herhangi bir yeraltı işletmesini belirlemek esastır. Bu yöntem yeraltı inşaatına ciddi şekilde zarar verebileceğinden, uzmanların tavsiyesi zorunludur ve Kesinti - Beton Testere ve Karot Delme  konularında  Girişim Karot'un engin deneyimi vardır.