1105
2022
beton kesim, duvar kesim, zemin kesim, beton duvar kesimi

Zemin ve Duvar Beton Kesim

Girişim Karot, beton duvar kesme ve zemin beton kesim uzmanlığımız ve ekipmanlarımız ile beton duvarlarınızda kapılar, havalandırma üniteleri ve pencereler için hassas, mükemmel boyutta açıklıklar oluşturur. Duvar kesme ünitemiz son derece portatiftir ve projenize hızlı bir şekilde başlayabilmemiz için eğitimli beton testere operatörlerimiz tarafından kolayca kurulabilir.

DUVAR KESME YETENEKLERİMİZ:

 • Dikey ve yatay kesimler için palete monte sistemde elmas bıçakların kullanılması.
 • Bir levha testerenin güvenli bir şekilde kullanılamayacağı dik eğimli yüzeylerde palete monte bir sistemde elmas bıçakların kullanılması.
 • İç veya dış mekanlarda 24 inç derinliğe kadar duvar kesme.
 • Duvarın her iki yanından kesim yaparak toplamda 48 inç'e kadar derinlik sağlar.

BETON DUVAR KESME UYGULAMALARI:

 • Duvarlarda, tavanlarda ve zeminlerde düz, pürüzsüz bitmiş açıklıklar
 • Doğru boyutlandırılmış, fikstüre hazır açıklıklar
 • Eğimli kesme

Beton duvar testeresi, herhangi bir beton yapı söz konusu olduğunda , çıkış kapıları ve pencereleri, yıkım açıklıkları, yükseltilmiş döşeme kaldırma, Klima havalandırması ve daha fazlası için beton duvarlar ve duvardan açıklıklar oluşturmak için kullanılır. Yatay ve dikey beton duvar testereleri için hidrolik veya elektrikli paletli elmas bıçaklı testereler kullanılır. Operatörlerin belirli iş için en uygun olanı seçtikleri hem ıslak kesim hem de kuru kesim testereleri vardır. Beton duvar testeresi için birincil husus duvar derinliğidir ve çoğu durumda testereler 30 inç derinliğe kadar kesebilir; bununla birlikte, duvarın her iki tarafından kesim yaparken operatörler 60 inç derinliğe kadar etkili bir şekilde kesim yapabilir.

Kapıları, pencereleri veya diğer açıklıkları kesmek olsun, beton duvar testeresi, gereken tam boyutlarda pürüzsüz, temiz çizgiler sağlar. Beton testereleri paletli olduğundan, açıkça tanımlanmış boyutlarda hassas kesimler yapmak için idealdir. Ray monteli beton duvar testeresi, manuel testere yöntemlerinden çok daha kısa sürede ve daha iyi sonuçlarla düz kesimler sağlar . Bu teknik, zeminler gibi yatay yüzeylerde, dikey yüzeylerde olduğu gibi eşit derecede çalışır ve ayrıca büyük kayalar ve doğal taşlar üzerinde iyi çalışır. Beton testereler hem ıslak hem de kuru beton duvar testereleri için kullanılır. Bıçağın hareket etmesini sağlamak için su kaynağına ihtiyaç duyulmadığında kuru testere kullanılır. Kuru testere kullanmanın dezavantajı, çok fazla toz üretmesidir. Islak testereler ise kesilen alana yönlendirilen suya güvenir. Su, kesilen yüzeyden akarken beton tozu ile karıştığında tozu da alarak havaya karışmasını engeller. Islak testereler ayrıca elmas bıçağı serin tutar ve aşırı ısınmayı önler.

BETON DUVAR KESİMİ NE ZAMAN YAPILIR?

Beton duvar testereleri tipik olarak yeni bir kapı, pencere veya klima kanal açıklıkları gerektiğinde dikey yüzeylerde kullanılır. Duvar testeresi, dikey veya yatay kesimler için kullanılabilen raylı bir sistemde bir elmas bıçak kullanır. Bu testereler hidrolik veya elektrik gücüyle çalışır ve genellikle beton paletli testereler olarak da adlandırılır. Duvar testeresi, hem beton hem de duvar yapılarda hassas kesimlere olanak tanır.

Duvar testeresi 30" derinliğe kadar yapılabilir. Kesme işlemi, duvarın her iki tarafından da gerçekleştirilebilir ve toplam derinlik 60″'a kadar çıkabilir. Açıklığınız betonda belirli bir açı gerektiriyorsa, bu testere uygun olabilir.

Tipik Uygulamalar şunları içerir:

 • Duvarlarda, tavanlarda ve zeminlerde düz, pürüzsüz bitmiş açıklıklar
 • Doğru boyutlandırılmış, fikstüre hazır açıklıklar
 • Pahlı kenar için eğimli kesme
 • Yüzeye karşı düz kesim

Duvar testeresi, palete monte edilmiş bir makinede dairesel bir elmas bıçak kullanır. Parkur, düz testere kullanımına izin vermeyecek şekilde yatay duvarlara veya dik eğimlere bağlanmıştır. Duvar veya palet testeresi tipik olarak hassas boyutlu kapı, havalandırma ve pencere açıklıklarını kesmek için belirtilir. Ayrıca herhangi bir beton yapıda hassas açıklıklar oluşturmak için mükemmel bir seçimdir.

Genel olarak konuşursak, beton duvar testeresi, döşeme testeresinden daha çok yönlüdür. Ray veya ray monte edebileceğiniz hemen hemen her şeyi kesebiliriz. Beton'da büyük kayaları işlevsel tezgahlara dönüştürmek için bir beton duvar testeresi bile kullandık - özel bir ray sistemi kullanarak düz bir yüzeyle başlamamıza bile gerek yok. Garantili bir düz kesim için daha küçük bıçaklarla başlarken, 30-32" derinliğinde bir kesime izin veren 72" çapa kadar bıçaklar stoklarız.

Özel raylarla bir dairenin içini kestik. Ayrıca, hem merdivenleri çıkarmak hem de daraltmak için genellikle beton duvar testereleri kullanıyoruz.

AŞAĞI TARAFTAN BETON DUVAR TESTERESİ

Yuvarlak bıçaklarla ilgili bir sorun, köşe kesimlerinin aşırı kesmeden tamamlanamamasıdır. Açıklık kesilecekse veya kesimin estetiği önemli değilse, fazla kesimler sorun olmaz. 8 "kalınlığında bir duvar için, 3-1 / 2" TEK tarafında bir fazla kesim bekleyebilirsiniz. Duvarın karşı tarafında fazla kesim olmayacaktır. Aşırı kesim yapamayan bir açıklığa sahip motorlu testere, resimde gösterildiği gibi bu köşeleri temizlemek için harika bir iş çıkarır. Bu ek maliyet, yontulması gereken tarak bırakan köşelerin eski tarzdaki karot alma yöntemine uygun bir çözümdür. Zincirli testere derinliği 24" ile sınırlıdır.

Dikey Kesme için Diğer Uygulamalar Halka Testere veya El Testeresini içerir

Halka testere veya el testeresi, genel duvar testeresinin yapılamadığı durumlarda yaygın olarak kullanılır. El tipi üniteler gaz, elektrik veya hidrolik olabilir. El testeresi, minimum fazla kesim ile taşınabilir, hızlı kesim sağlar. Duvar testereleri ve düz testereler gibi, beton zincirli testereler de istenirse aynı hizada kesebilir. Kesme işlemimizde su kullanamazsak, el testeresi kuru olarak yapılabilir. Özel Kuru Testere, koruyucu bir kapak ve bir   vakum kullanarak 4-1 / 2" derinliğe kadar mevcuttur. Bu "kuru" işlem, cerrahi süitler, veri merkezleri ve diğer hassas ortamların üzerindeki tavanlarda kullanılmıştır.

Beton Zincirli Testere için Tipik Uygulamalar şunları içerir:

 • Elektrik ve sıhhi tesisat açıklıkları
 • Havalandırma ve klima açıklıkları
 • Fazla kesimleri ve köşe kesmeyi ortadan kaldırma
 • Küçük, sıkı erişimli alanlar
 • Beton Kiriş ve Boru kesme