0912
2022
Beton, Delme, Karot ,Sistemi ,Nedir

Beton Delme Karot Sistemi Nedir?

Beton kesme sektöründe misiniz? Beton karot delme prosedürleri hakkında bilgi edinmek ister misiniz? Eğer öyleyse, lütfen daha fazla bilgi için okumaya devam edin.
 
Karot delme, bir noktada neredeyse tüm beton yapılar için önemli bir görevdir.
 
İster test amacıyla bir beton numunesi almak, ister rögar delikleri için bir delik açmak veya elektrik ve sıhhi tesisat hatları kurmak isteyin, karot delme önemlidir.
 
Karot delme işlemi yalnızca yüksek vasıflı ve deneyimli beton kesme teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. Bu tür teknisyenler güvenli ve kaliteli iş sağlayabilir.
 
Bu yazıda, aşağıdakilere bir göz atacağız:
 
  1. Beton Karot Delmenin Temelleri
  2. Beton Matkap Çeşitleri
  3. En İyi Beton Delme Hizmetini Seçmek
 

BETON KAROT DELMENİN TEMELLERİ

Beton delme, beton kesme şirketleri tarafından sunulan özel bir hizmettir. Bir beton matkabı ile bir beton malzeme silindiri veya bir çekirdek çıkarılır. Elmas karot matkapları, beton karot delerken kullanılacak en etkili aletlerdir. Karot delme, aşağıdakiler gibi yaygın yardımcı programları kurarken yaygındır:
 
  • Gömme aydınlatma ve armatürler
  • Sıhhi tesisat, İklimlendirme ve Soğutma, kablolama, elektrik ve iletişim hizmetleri için duvarları, döşemeleri ve tavanları kesmek
  • Somut numuneleri analiz edin
  • Dübel delme, drenaj veya inşaat demiri bağlantıları için yol delikleri
  • Beton kesme teknisyeni, matkap direğini duvara veya beton levhaya sabitlemek için küçük dişli bir ankraj kullanacaktır. Daha sonra, karot delme işlemi için bir kılavuz görevi gören matkap direğini cıvatalayacaktır.
 
Bu, matkabın doğrudan hedefine ulaşmasını ve tutarlı ve pürüzsüz bir çekirdek oluşturmasını sağlar. Matkap direği sabitlendikten sonra, teknisyen matkap ucunu takacaktır. Matkap ucu, müşterinin belirttiği boyuta bağlı olacaktır. Matkap ucu monte edildikten sonra matkap açılır. Krank üzerine basınç uygulanırken soğutucu olarak su uygulanacaktır.
 
Karot matkabı, matkabı yüzeye sürmek ve betonu kesmek için bir el krankına sahiptir. Yüzeye nüfuz edildikten sonra, çekirdek bit ile birlikte çıkacaktır. Bir levhada bulunursa çekirdeği manuel olarak çekebilirsiniz.
 

BETON MATKAP ÇEŞİTLERİ

Darbeli ve darbesiz karot matkaplar gibi iki tip karot matkap vardır. Darbeli matkapların darbeli matkaplar ve döner çekiçler olmak üzere iki alt tipi vardır. Darbeli matkap, betonu delen bir uçla donatılmış küçük bir alettir. Darbeli matkap, yüksek hızlı titreşim veya tıkırtı hareketi ile rampalı bir cırcır sistemine sahiptir. Normal uçlar, tekrarlanan darbe koşullarında kolayca kırılabileceğinden, darbeli matkaplarla kullanmak için en iyisi değildir. Döner matkaplar darbeli matkaplara benzese de daha verimlidir. Bir döner matkap, 100 mm çapa kadar delme yapabilir. Darbeli matkap, döner matkapla karşılaştırıldığında yalnızca 12 mm'ye kadar delme yapabilir.
 
250 mm'ye kadar daha büyük delikler açmak istiyorsanız darbesiz bir matkaba ihtiyacınız vardır. Darbesiz bir matkap elmas dişlere sahiptir. Bu matkaplar delme yüzeyini etkilemediğinden, matkap ucunun son derece güçlü olması gerekir. Elmas gömülü bir matkapla delmek oldukça karmaşıktır. Sürtünmeli taşlama, işlem sırasında çok fazla ısı üretebilir. Bu nedenle, bu tür görevleri gerçekleştirmek için profesyonel bir beton kesme hizmetine ihtiyacınız var.
 

EN İYİ BETON DELME HİZMETİNİ SEÇMEK

İstanbulda düzinelerce beton kesme hizmetiyle doğru şirketi seçmek kolay değil. Beton delme için doğru beton kesme hizmetini seçerken araştırmanız önemlidir. Saygın ve deneyimli bir beton kesme hizmeti seçerken dikkate alınması gereken birçok şey vardır.
 
İşi doğru yapmak için yalnızca en iyi uygulamaları kullanan uzman bir beton kesme şirketi arıyorsanız, lütfen bizi +90 530 491 91 28numaralı telefondan  Girişim Karot'dan arayın veya web sitemiz aracılığıyla bizimle iletişime geçin .